Skwerek "Szmaterlok" im. Józefa Pluty

4

Numer projektu na
liście do głosowania

48

Numer projektu

Szacunkowy koszt: 93 480 zł

Status: dopuszczony do głosowania

Opis projektu

Ogrodzony teren z zielonymi drzewkami, ławkami (wg. Załącznik nr 1), koszami na śmieci (załącznik nr 2) orz urządzeniami zabawowymi a także hamakiem (załączniki od nr 3 - nr 9). Dodatkowo postawienie zewnętrznych stolików do gry w szachy (zał. nr 10) oraz betonowego stołu do gry w ping-ponga (zał. nr 11). Piłkarzyki integracyjne (możliwość korzystania przez osoby niepełnosprawne - załącznik nr 12). Ławki betonowe wraz z ekranami zacieniającymi (załączniki nr 13). Postawienie kąciku dla zakochanych, czyli ławki z metalowym oparciem w kształcie serduszka (załącznik nr 14). Na terenie skwerku planujemy chodnik z kostki brukowej o łącznej powierzchni ok. 45m2. Przy wejściu na plac zabaw postawiony zostanie regulamin wraz z nazwą miejsca (zał. nr 15).

Uwagi do statusu

Wniosek zaopiniowany pozytywnie.

Uzasadnienie

Wnioskodawca uzasadnia:
Chciałabym, aby w naszym mieście powstał zielony skwer, który będzie miejscem spędzania wolnego czasu dla wszystkich pokoleń. Gdzie Dziadek razem z wnuczkiem będą mogli pójść na spacer. Gdzie będzie miejsce, żeby usiąść, przeczytać książkę czy gazetę, jednocześnie doglądając swoje pociechy korzystające z bezpiecznego, ogrodzonego placu zabaw. Gdzie sąsiad z sąsiadem będą mogli rozegrać interesującą partię w szachy, a młodzież spędzi czas na rywalizacji w ping-ponga czy piłkarzykach, które będą przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. Na skwerku, o wdzięcznej, śląskiej nazwie "Szmaterlok", będzie można też po prostu posiedzieć i porozmawiać, korzystając z zamontowanego zacienienia, czy też naturalnego cienia rzucanego przez posadzone drzewa. Chciałabym, aby skwer był miejscem ładnym, kolorowym jak motyl, przyjaznym dla wszystkich. Miłym akcentem będzie też ławka zakochanych, która przyciągnie na plac ludzi młodych, którzy będą chcieli zrobić sobie na niej zdjęcie lub zwyczajnie posiedzieć blisko siebie.
Moim marzeniem jest nazwanie takiego miejsca imieniem mojego Dziadka, Józefa Pluty, wieloletniego dyrektora MOSiR-u, założyciela szkółki piłkarskiej MOSiR - Odra Wodzisław Śląski, któremu sport oraz wszelkie sportowe aktywności były bardzo bliskie. Mój Dziadek aktywnie uczestniczył w rozwoju naszego miasta, a chciałabym, abyśmy pamiętali o osobach, które mocno angażowały się w to, aby Wodzisław Śląski był miastem ładnym, nowoczesnym i ciekawym.

Lokalizacja

ul. Bogumińska8 , teren po byłym placu zabaw na terenie obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy kortach tenisowych.

Szacunkowy koszt

L.p. Części składowe projektu Szacunkowy koszt
1. Prace ziemne, związane z przygotowaniem terenu 1 000 zł
2. Urządzenia zabawowe wraz z montażem i transportem 45 900 zł
3. Ławki betonowe 1 szt wraz z montażem i transportem 1 650 zł
4. Ławka dla "kącik dla zakochanych" wraz z montażem i transportem 1 490 zł
5. Ławka betonowa ze stolikiem wraz z montażem i transportem 4 750 zł
6. Stół do piłkarzyków integracyjny wraz z montażem i transportem 5 400 zł
7. Stół do gry w szachy/warcaby z siedzeniami wraz z montażem i transportem 4 950 zł
8. Ekran zacieniający wraz z montażem i transportem 2 200 zł
9. Kosz na śmieci 2 szt wraz z montażem i transportem 700 zł
10. Stół do gry w ping-ponga betonowy wraz z montażem i transportem 5 990 zł
11. Ogrodzenie ok. 90 m wraz z montażem i transportem 9 000 zł
12. Ułożenie alejki z kostki brukowej ok. 45m2 wraz z montażem i transportem 7 000 zł
13. Regulamin placu zabaw wraz z montażem i transportem 550 zł
14. Prace ziemne (piasek pod urządzenie zabawowe), zakup i zasadzenie drzewek, zakup i rozplantowanie ziemi, zasianie trawy 2 900 zł
Suma: 93 480 zł