Do KĄTA! Kącik wypoczynkowy dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 28

39

Numer projektu

Szacunkowy koszt: 11 320 zł

Status: niedopuszczony do głosowania

Opis projektu

Projekt ma na celu stworzenie najmłodszym oraz nieco starszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 28 kącika wypoczynkowego, w którym mogliby spędzać czas w oczekiwaniu na rozpoczęcie lekcji oraz pomiędzy nimi, a także aranżację przestrzeni szkolnych korytarzy, zachęcającą do wspólnych zabaw w gronie rówieśników.

Uwagi do statusu

Projekt został zaopiniowany negatywnie, zgodnie z § 2 ust. 4, podpunkt 4, uchwały nr XIII/102/19 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 25 września 2019 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego konsultacji społecznych dotyczących Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok nie mogą być realizowane m in. projekty, których realizacja nie zapewnia swobodnego, nieodpłatnego dostępu dla ogółu mieszkańców.

Uzasadnienie

Wnioskodawca uzasadnia:
W szkole Podstawowej nr 28 uczy się obecnie ponad 140 dzieci, a liczba ta z roku na rok będzie się zwiększać, z uwagi na wcześniejsze plany jej wygaszania i odstąpienie od rekrutacji w minionych latach. Szkoła dysponuje ogromnym potencjałem z uwagi na wielkość budynku, jego usytuowanie, ilość posiadanych pomieszczeń oraz nauczycieli i rodziców angażujących się w jej działalność. Pomimo dużej ilości przestrzeni w szkole, pozostaje ona niewykorzystana, a dzieci spędzające przerwy na korytarzach nie mają możliwości, by usiąść i zjeść drugie śniadanie czy porozmawiać z rówieśnikami. Często zdarza się także, ze uczniowie klas 1-3 biegają po korytarzach, stwarzając zagrożenie dla kolegów i koleżanek.
Celem projektu jest stworzenie kącika wypoczynkowego dla najmłodszych i nieco starszych uczniów. Rolą kącika jest umożliwienie wygodnego i bezpiecznego wypoczynku w trakcie przerw, a także stworzenie miejsca sprzyjającego budowaniu relacji międzyludzkich. Wygodne, kolorowe siedziska staną się dla uczniów dużą atrakcją, ożywią oblicze szkolnych korytarzy, umożliwią odpoczynek i zachęcą do nawiązywania relacji z rówieśnikami. W projekcie znajduje się także zakup biblioteczek, które zachęcą dzieci do sięgania po książki w trakcie przerw. Ma to fundamentalne znaczenie dla rozwoju młodych umysłów. Ponadto projekt zakłada aranżację szkolnych korytarzy poprzez zastosowanie gier podłogowych, takich jak gra w klasy, moduły ścieżek sensorycznych, gra w kapsle, czy też podłogowej tabliczki mnożenia, kątomierzy itp.
Realizacja programu nie generuje dodatkowych kosztów dla placówki. Przy odpowiednim użytkowaniu wyposażenie będzie służyło uczniom szkoły przez wiele lat, bez konieczności angażowania dodatkowych środków.
Dodatkowo, w przypadku posiadania środków lub pozyskania ich ze źródeł zewnętrznych, istnieje możliwość rozbudowywania posiadanych zestawów wypoczynkowych co kolejne elementy. Ilość dostępnych rozwiązań i pomysłów na wyposażenie daje w zasadzie nieograniczone możliwości doposażania miejsc wypoczynku uczniów.
Zaproponowane w projekcie wyposażenie (kanapy, pufy, siedziska, biblioteczki) pochodzi ze strony internetowej sklepu Moje Bambino, specjalizującej się w wyposażeniu placówek oświatowych. Produkty są certyfikowane i bezpieczne dla dzieci.

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa nr 28
ul. Mieszka 10
44-300 Wodzisław Śląski

Szacunkowy koszt

L.p. Części składowe projektu Szacunkowy koszt
1. Kanapa Modern Plus 4 sztuki 6 000 zł
2. Siedzisko piankowe 4 sztuki 1 400 zł
3. Biblioteczka stojąca Premium 4 sztuki 920 zł
4. Pufy do biblioteczki Premium 8 sztuk 600 zł
5. Kostka świetlicowa 20 sztuk 1 400 zł
6. Gry podłogowe na korytarz szkolny (do wyboru moduły ścieżki sensorycznej, gra w kapsle, kątomierz podłogowy, podłogowa gra w klasy, podłogowa tabliczka mnożenia itp.) 1 000 zł
Suma: 11 320 zł