"ROK Z ŻYCIA KOBIETY"- Projekt skierowany do kobiet 40+ z terenu Wodzisławia Śląskiego (czas trwania-rok budżetowy 2020)

7

Numer projektu

Szacunkowy koszt: 100 000 zł

niewybrany w głosowaniu
Głosów: 156

Opis projektu

Projekt skierowany dla kobiet z Wodzisławia Śląskiego i okolic, ma na celu propagowanie zdrowego i kreatywnego stylu życia, rozwoju osobistego i wzmocnienie roli kobiety w rodzinie, w miejscu pracy poprzez działanie w sferach kulturalnych i zdrowego odżywiania oraz propagowania różnych form ruchu. Działania mają wydobyć potencjał i talenty, które drzemią w każdej z uczestniczek projektu.

Uwagi do statusu

Wniosek zaopiniowany pozytywnie.

Uzasadnienie

Wnioskodawca uzasadnia:
Celem projektu jest rozwój osobisty kobiet 40+, środowiska, dla którego mało jest dedykowanych działań. Projekt jest kontynuacją projektu FIS "Kobiety Mają Moc", który cieszył się dużą popularnością i spełnił oczekiwania grupy docelowej.
Projekt ma na celu pokazanie kobietom ze środowiska Wodzisławia, że w naszym mieście można spędzać czas kreatywnie, zdrowo, twórczo i radośnie z wykorzystaniem istniejącego potencjału miasta. Ma za zadanie promować zdrowy sposób życia co będzie procentowało w życiu codziennym a przede wszystkim rodzinnym. Ma obudzić kreatywność i ją wyćwiczyć:
- Tworzenie Dziennika Mocy poprzez zapisywanie relacji i osobistych refleksji z kolejnych spotkań - warsztaty kreatywne pisanie;
- Zmiana sposobu postrzegania własnej osoby na tle społeczeństwa - warsztaty rozwojowe dla kobiet;
- Kreatywne zajęcia - malowanie, rysowanie i inne zajęcia twórcze;
- Rób to co sprawia Ci przyjemność - gimnastyka w wodzie, nording walking, joga, taniec.
Projekt przyniesie reż coś dla duszy. Życie zgodne z naturą i zgodne z porami roku oznacza również zdrowe odżywianie! Sięgając po ekologiczne warzywa, owoce, mięso, zioła i przyprawy możemy skutecznie wzmocnić swój organizm, unikając wielu poważnych dolegliwości. Co ważne, natura dostarcza nam również wielu sposobów na leczenie i wspomaganie leczenia wielu chorób. Wypoczynek na łonie natury to przede wszystkim niezawodny relaks. Dla zdrowia fizycznego i psychicznego każdy z nas jak najczęściej powinien spędzać czas na świeżym powietrzu, najlepiej w pobliżu łąk i lasów. Do tego należy dodać czyste powietrze, spokój i ciszę, które odnajdziemy w naszym najbliższym otoczeniu.
Przez czas trwania projektu będzie wydany KWARTALNIK "Rok z życia Kobiety" z Wodzisławia Śląskiego promujący miasto oraz projekt.
Projekt ma również nauczyć integracji gdzie uczestnicy wspólnie będą przeżywać emocje, budować zaufanie i tworzyć zgrany zespół co przełoży się na podnoszenie zdolności współpracy grupowej czy zwiększenie zaangażowania w pracy.W dobie, gdzie wiele pracodawców przywiązuje dużą wagę do atmosfery panującej w firmie, zaczyna się zwracać uwagę na "Rynek Pracownika", umiejętności pozyskane w projekcie będą inspiracją i wsparciem jak funkcjonować w środowisku małego biznesu. Ideą projektu jest uświadamianie uczestniczkom, że siła we wspólnym działaniu a siła kobiet ma dużą moc. Spotkania, warsztaty będą odbywały się na dwóch płaszczyznach: Grupa laboratoryjna złożona z 20 chętnych kobiet w przedziale wiekowym 40+ oraz grupie ogólnie dostępnej w panelach tematycznych: porady dietetyczki, psychologa, spotkania motywacyjne z kobietami, które prowadzą ciekawe i twórcze życie w wieku dojrzałym.
Zajęcia w grupie laboratoryjnej będą się odbywały 2 razy w miesiącu przez cały okres trwania projektu. Spotkania w grupie otwartej odbędą się 4 razy w czasie trwania projektu nawiązując tematyką do aktualnej pory roku.

PARTNERZY PROJEKTU:
1. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim - dyr. Ewa Wrożyna-Chałupiec
2. Studio Figura Wodzisław Śląski (Beata Plisz i Wioletta Filipowska)
3. Restauracja Tratoria (Joanna Antonik)
4. Eco Bazar, Czas na zdrowie - zdrowa żywność (Leszek Kubica)
5. Zapachy olejki eteryczne - Monika Piasecka
6. Słodka Manufaktura Leona - Grzegorz Meisel
7. Leśny Kurort Hotel Gierczyn - Grażyna Nowak

Lokalizacja

1. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim
2. Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim
3. Ośrodek Rekreacyjny "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim
4. Kryta Pływalnia "Manta" w Wodzisławiu Sląskim
5. Dworzec kolejowy "Warsztatownia"

Szacunkowy koszt

L.p. Części składowe projektu Szacunkowy koszt
1. Prelegenci 30 000 zł
2. Gazeta 20 000 zł
3. Koordynacja 4 000 zł
4. Sport, wizaż 5 000 zł
5. Art.terapia 1 500 zł
6. Zaproszeni goście-ciekawe kobiety 9 500 zł
7. Reklama projektu 8 000 zł
8. Materiały do projektu 12 000 zł
9. Koszty (m. in. catering, koszty biletów wstępu, przejazdy, chata solna, paliwo) 10 000 zł
Suma: 100 000 zł